جمعه, 27 شهریور 1394 ساعت 17:43

آفیس مک ۲۰۱۶ بالاخره با زبان فارسی سازگار شد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ناگفته پیداست که نرم‌افزارهای مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت یکی از قدرتمندترین پکیج‌های موجود برای مدیریت فایل‌های متنی، صفحات گسترده و اسلایدها هستند. بسیاری از افراد در سرتاسر جهان کاربر نرم‌افزارهای این مجموعه‌اند. این حرف شامل حال کاربران مک نیز می‌شود. اما وقتی حرف از آفیس می‌شود، متأسفانه اوضاع روی سیستم عامل OS X به خوبی ویندوز نیست. مایکروسافت سازنده‌ی دو محصول آفیس و ویندوز است. از این رو طبیعی است که آفیس پیش از هر چیز، با سیستم عامل ویندوز سازگار باشد. اما با توجه به این که شمار نه چندان کمی از افراد نیز از کامپیوترهای مک استفاده می‌کنند، انتظار می‌رود که مایکروسافت نسخه‌ی سازگار با مک آفیس را نیز در فواصل مشخصی عرضه کند. اتفاقی که پس از چند سال بالاخره رخ داد.

 

پس از سال‌ها انتظار و استفاده از نرم‌افزارهایی نظیر آفیس ۲۰۱۱ مک و یا مجموعه‌ی محصولات iWork اپل، کاربران مک از چند ماه پیش توانستند مزه‌ی استفاده از آخرین نسخه‌ی آفیس را روی OS X نیز بچشند. چندی پیش خبر عرضه‌شدن آفیس ۲۰۱۶ برای مک را در اپل اپس منتشر کردیم و لینک دانلود مستقیم آن را نیز در اختیارتان قرار دادیم. اما با وجود این که نتیجه‌ی سال‌ها انتظار به ثمر نشسته بود، ولی همچنان مشکلی بزرگ پیش روی کاربران فارسی‌زبان قرار داشت: آفیس مک ۲۰۱۶ از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کرد.

 

بخاطر همین مشکل، چند ماهی بود که کاربران فارسی‌زبان با بی‌انگیزگی اخبار آفیس مک را دنبال می‌کردند. اما بالاخره طی آپدیتی که روز گذشته منتشر شد، نرم‌افزارهای این بسته به طور کامل با زبان فارسی هماهنگ شدند. با دانلود آخرین نسخه‌ی آفیس مک و نصب آن روی سیستم عامل OS X، می‌توانید مزه‌ی نگارش فارسی و پشتیبانی از زبان‌های راست به چپ را در این محصول بچشید. وقوع این اتفاق به معنای از بین رفتن یکی از بزرگترین موانعی است که بسیاری از کاربران را از رفتن به سراغ کامپیوترهای مک بازمی‌داشت.

 

برای تجربه‌ی دانلود بی‌دردسر، لینک‌های دانلود مستقیم این محصول از سرورهای اپل اپس را به زودی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

خواندن 340 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.